Ułatwienia dostępu

Aluminiowe balustrady słupkowe AB-G oraz AB-R

Nie ma nic dziwnego w tym, że aluminium staje się coraz bardziej popularne, a jego wykorzystanie w produkcji balustrad wciąż rośnie. Dlaczego? Dlatego, że to materiał o doskonałych właściwościach antykorozyjnych, a dodatkowo zabezpieczony malowaniem proszkowym, jest trwały przez bardzo długie lata.

Balustrady zewnętrze wymagają specjalnego podejścia, dlatego te narażone na działanie warunków atmosferycznych muszą być odpowiednio zabezpieczone przed utratą swoich właściwości. Ponadto gwarantują nowoczesny wygląd, są przyjemne w montażu i łatwo o nie zadbać – ich serwisowanie wiąże się jedynie z czyszczeniem łagodnymi środkami chemicznymi.

Aluminiowe balustrady słupkowe MORAD są podzielone na dwa podstawowe typy:

1. AB-G – balustrady z wypełnieniem pełnym. Wypełnienie: szkło, blacha perforowana, płyta HPL lub inna. Mocowanie: szkło mocowane może być do słupka od strony zewnętrznej lub wewnętrznej balkonu, a także pomiędzy słupkami. Sprawdza się jako balustrada balkonowa, tarasu, loggi, antresoli, a także na schodach.

2. AB-R – balustrady z wypełnieniem pionowym. Wypełnienie: aluminiowe tralki, dostępne w kilku różnych przekrojach. Mocowanie: tralki mogą być mocowane po obu stronach słupka lub pod poręczą. Sprawdza się jako alternatywa dla tradycyjnych balustrad stalowych, które ze względu na konieczność spawania charakteryzują się widocznymi spoinami oraz koniecznością odnawiania powłoki lakierniczej co kilka lat.

W każdej wersji naszych aluminiowych balustrad słupkowych dostępnych jest kilka rodzajów poręczy i szyn mocujących wypełnienie. Dostępne są także 2 rodzaje słupków. Większość profili i akcesoriów została zaprojektowana z zamysłem, aby być ze sobą kompatybilna. Ta cecha naszych aluminiowych systemów balustradowych pozwala tworzyć wiele różnorodnych i ciekawych kombinacji.

Aluminiowe balustrady MORAD są bezpieczne, estetyczne i łatwe w montażu. Wszystkie elementy dostarczamy pomalowane na zamówiony kolor. Nie ma także potrzeby spawania jakichkolwiek elementów. Łączniki, śruby, zaślepki są integralną częścią balustrad, dlatego wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium. Co za tym idzie, możliwość powstania ogniska korozji została wyeliminowana.

Posiadamy ponad 30 lat doświadczenia w produkcji profili aluminiowych, na początku głównie na potrzeby stolarki okienno – drzwiowej. W 2013 r. wprowadziliśmy na rynek własne systemy balustrad aluminiowych. Nieustannie rozwijamy naszą ofertę.

Systemy aluminiowych balustrad słupkowych MORAD – AB-G oraz AB-R posiadają Krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2022/2243 wydanie 1.

 

 
 

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...