Ułatwienia dostępu

Balustrady aluminiowe do samodzielnego montażu

Szybka instalacja bez spawania, wszechstronność aplikacji, trwałość i ponadczasowa elegancja aluminium – tym w skrócie wyróżniają się balustrady aluminiowe do samodzielnego montażu MORAD AB-OPTIMAL. Sprawdź opatentowany system własnej produkcji, który dzięki kompatybilności aluminiowych elementów konstrukcyjnych pozwala tworzyć różne warianty systemów osłonowych na bazie tych samych podzespołów. To znacznie usprawnia pracę, daje projektantom większą swobodę aranżacji, a także obniża koszty realizacji.

Balustrady aluminiowe do samodzielnego montażu – warianty systemu OB-OPTIMAL

Konstrukcja

Podstawę konstrukcji nośnej stanowią lekkie i wytrzymałe tłoczone profile aluminiowe, które anodujemy i lakierujemy proszkowo, by wzmocnić ich antykorozyjne właściwości. Profile zaprojektowaliśmy tak, by budowały subtelną i minimalistyczną ramę oraz poręcz. Jednocześnie elementy te są w pełni bezpieczne, wytrzymałe na obciążenia i praktyczne (słupek: 35 x 56 mm; poręcz: 35 x 86 mm; szyna dolna: 35 x 28 mm). Wszystkie balustrady posiadają Krajową Ocenę Techniczną. Zastosujesz je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów.

Wypełnienie

Atutem balustrady aluminiowej do samodzielnego montażu MORAD AB-OPTIMAL jest możliwość łączenia różnych wariantów wypełnienia w ramach jednej konstrukcji, co znacznie rozszerza opcje projektowe i pozwala wyjść poza znane schematy ekspozycji systemów balustradowych. Co masz do wyboru?

  • szkło bezpieczne (laminowane),
  • tralki aluminiowe o przekroju 20 x 20 mm,
  • płytę z laminatu wysokociśnieniowego HPL o grubości 8-12 mm,
  • blachę perforowaną o grubości 2 mm.

Wykończenie

W zależności od wymogów projektu balustrady dostarczamy w wersji surowych profili aluminiowych lub z wykończeniem matowym, satynowym, czy w strukturze. Wykonujemy także powłoki lakiernicze w dowolnej kolorystyce z palety RAL. Malowanie proszkowe realizujemy we własnej lakierni. Uzupełnieniem konstrukcji mogą być systemowe blendy aluminiowe o wysokościach od 170 mm w górę z możliwością zwiększania ich co 100 mm. Ich rolą jest maskowanie czoła płyty balkonowej.

MORAD AB-OPTIMAL – zastosowania

Jako że AB-OPTIMAL spełniają założenia balustrad aluminiowych do samodzielnego montażu, projektanci korzystają z nich w wielu aplikacjach. Wymieńmy kilka z nich:

  • Balkony – jako minimalistyczne balustrady aluminiowe i przegrody balkonowe w nowoczesnych blokach, domach jednorodzinnych, hotelach, galeriach handlowych.
  • Tarasy – jako subtelna zabudowa przydomowych werand oraz tarasów dachowych w obiektach użytkowych, biurowcach, obiektach turystycznych lub apartamentach.
  • Portfenetry – jako balustrada we współczesnych aranżacjach nawiązujących do stylistyki klasycznego balkonu francuskiego.
  • Klatki schodowe, hole budynków – jako balustrady zabezpieczające schody i przejścia.
  • Ciągi komunikacyjne – jako systemy balustradowe do przestrzeni użytkowych.
  • Wyłazy dachowe – balustrady wokół drabin wyłazowych.

Szybki montaż bez spawania – taniej i efektowniej

AB-OPTIMAL to system balustrad aluminiowych do samodzielnego montażu, który ekipy monterskie wykonają szybko i sprawnie. Wystarczą do tego proste narzędzia do cięcia profili oraz wkręcania śrub i kotew (które po łączeniu ukryte są wewnątrz listew). Brak widocznych nitów i spoin, tak charakterystycznych dla balustrad stalowych, wpływa pozytywnie na estetykę całości. Oferujemy rozwiązania do montażu zarówno od boku, jak i od góry płyty balkonowej. Standardowa długość profili to 6 m, ale na zamówienie wykonujemy także inne rozmiary. Produkt dostarczamy z kompletem akcesoriów.

Poznaj systemy balustrad aluminiowych MORAD

Oprócz multisystemu AB-OPTIMAL oferujemy szereg klasycznych modeli balustrad dla nowoczesnego budownictwa:

Zobacz możliwości każdego z systemów wraz z prezentacją obiektów referencyjnych

Zamów bezpośrednio u producenta

Chcesz wiedzieć więcej o balustradach aluminiowych do samodzielnego montażu AB-OPTIMAL? Nasi eksperci z działu balustrad są do Twojej dyspozycji. Napisz: balustrady@morad.pl. Zadzwoń +48 502 193 146. Złóż zamówienie.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...