Ułatwienia dostępu

Balustrady balkonowe – Najważniejsze informacje

Balustrady stanowią nieodłączną część balkonów, tarasów oraz schodów. Ich główną funkcją jest zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Balustrady aluminiowe potrafią zachwycać swoim wyglądem, a ich estetyczne wykonanie pełni funkcję dekoracyjną. Co zatem należy wiedzieć na ich temat, aby wybrane rozwiązanie spełniło wszystkie wymagania i oczekiwania? W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat balustrad balkonowych.

Nowoczesne balustrady aluminiowe to jedna z kilku dostępnych na rynku opcji. Dzięki możliwościom wypełnienia m.in. ze szkła, blachy perforowanej, płyty HPL czy aluminiowych tralek dają wiele różnorakich rozwiązań. Przekonaj się co jeszcze warto o nich wiedzieć! Zachęcamy do lektury.

Balustrady aluminiowe – co warto wiedzieć?

 

Najistotniejsze jest to, że nowoczesne balustrady aluminiowe są w pełni bezpieczne! Co więcej? Wysoki standard ochrony idzie w parze z ciekawym wyglądem, komfortem podczas użytkowania oraz dużą funkcjonalnością, która często jest decydującym czynnikiem w kwestii zakupu. Balustrada aluminiowa to produkt, który z pewnością cechuje długa lista zalet, co zwraca uwagę Klientów. O czym warto pamiętać? Po pierwsze należy zaznaczyć, iż aluminiowe balustrady balkonowe wykonane są z materiału odpornego na korozję! Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musisz dbać dodatkowo o ich konserwację, aby nie odczuć niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych.

Konstrukcja balustrad nie wymaga spawania, ponieważ zastosowane zostały specjalnie zaprojektowane profile, lekkie, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe! Powyższe właściwości sprawiają, że mogą być one poddane nawet bardzo precyzyjnej obróbce. Ten sposób zapewnił możliwość bardzo szerokiego wachlarza w zakresie kolorów i wykończenia, dzięki czemu każdy Klient z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ważne! Prawidłowo przygotowana konstrukcja to nie wszystko. Równie istotne znaczenie ma także odpowiedni sposób wykonania montażu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonego sprzedawcy, a jeszcze lepszym zakup bezpośrednio u producenta. Warto zwrócić uwagę, że jako producent posiadamy specjalistyczną wiedzę, dzięki której będziemy w stanie zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie. W firmie MORAD możesz liczyć na kompleksową pomoc, fachowe doradztwo doświadczonych ekspertów i konkurencyjną cenę ze względu na własną produkcję!

Na jakiej wysokości powinny być zamontowane balustrady?

Aby zachować pełne bezpieczeństwo mieszkańców i innych użytkowników, wysokość na jakiej należy zamontować balustrady balkonowe nie powinna być mniejsza niż 90 cm (w przypadku domów jednorodzinnych) oraz minimum 110 cm (w obiektach publicznych).

Aluminiowe balustrady balkonowe – konstrukcja

Czy wiesz, ze nowoczesne balustrady balkonowe mogą być wypełnione na kilka sposobów? 

– szkło laminowane i hartowane sprawia, że balustrady są zarówno bezpieczne, jak i piękne. Mogą się różnić miedzy sobą wyglądem, nie tylko w kwestii kolorystyki, ale także struktury. Na balkonach nierzadko można też zauważyć balustrady aluminiowe wypełnione blachą perforowaną, co stanowi kolejne rozwiązanie umożliwiające swobodne dostosowanie do własnych preferencji.

Ich wykorzystanie ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o finalny charakter całego budynku. Dużym zainteresowaniem cieszą się balustrady całoszklane

 

 Balustrada aluminiowa – montaż

Aluminiowe balustrady balkonowe spełniają najbardziej istotne kryteria, które warto brać pod uwagę podczas wyboru najlepszego rozwiązania dla siebie. Produkty MORAD są jednocześnie bezpieczne i funkcjonalne. Jednak nie wolno zapominać o ich profesjonalnym montażu. Obecnie dzięki wykorzystaniu połączeń z wkrętów i nitów cały proces montażu jest znacznie uproszczony. Krótki i łatwy proces montażu ma duże znaczenie w momencie ewentualnych, późniejszych uszkodzeń. Jeśli zajdzie konieczność naprawy, demontaż balustrady nie będzie trudny!

Balustrady balkonowe – jakie są ich zalety?

Balustrady aluminiowe posiadają bardzo wiele zalet. Najważniejsze z nich to m.in.:

  • Bezpieczeństwo i wygoda w użytkowaniu,
  • Wysoka odporność na korozję,
  • Uniwersalność,
  • Lekkość,
  • Łatwy montaż,
  • Możliwość wyboru koloru poprzez malowanie proszkowe w dowolny kolorze z palety RAL z wykończeniu satynowym lub matowym, a także w kolorach imitujących drewno,
  • Wytrzymałość,
  • Bardzo dobry wygląd nawet po wielu latach.

 

 

Aluminium ze względu na właściwości może być stosowane praktycznie wszędzie! Jeśli zdecydujesz się na ten materiał, balustrada z pewnością posłuży Ci długie lata! Ponadto, oprócz właściwości technicznych, balustrada aluminiowa to również świetny element do wykończenia schodów w nowoczesnym stylu. Piękny, a zarazem surowy kolor konstrukcji będzie doskonale współgrał z nowoczesną aranżacją wnętrza. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą produktów z grupy balustrad aluminiowych.

Uwaga! System Balustrad Całoszklanych MORAD serii AB-S został przebadany i posiada Krajową Ocenę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej ITB-KOT-2020/1663.  Pobierz Krajową Ocenę Techniczną.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...