Ułatwienia dostępu

Balustrady Francuskie – lekkość i elegancja

Balustrady francuskie dodają elewacji budynku lekkości i elegancji. Nie bez powodu podbijają serca spragnionych nowoczesnych rozwiązań miłośników współczesnej architektury czerpiącej z klasycznych rozwiązań i stają się coraz bardziej popularne.

Portfenetr, czyli tak zwany balkon francuski, którego wykończeniem są wcześniej wspomniane balustrady, to ciekawa propozycja zamiennika balkonu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich okien, stosunkowo wąskich, ale wysokich, zapewnia między innymi sporą ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

Balustrada francuska jest niezbędnym elementem tego typu rozwiązania, ponieważ chroni osoby wyglądające przez portfenetr przed upadkiem. Dodatkowo balustrada francuska powiększa pomieszczenie optycznie, a także ułatwia dostęp do widoku. Może być wykonana z różnych materiałów, a o jej ostatecznym wyglądzie decyduje styl budynku, w którym zostanie zaprojektowana. Można spotkać balustrady francuskie wykonane ze szkła, aluminium czy stali.

Zalety balustrad francuskich:

  • elegancki wygląd – elewacja zyskuje na walorach estetycznych, a same balustrady pełnią podwójną rolę dekoracyjną, zarówno dla elewacji, jak i dla wnętrz pomieszczeń,
  • optyczne powiększenie przestrzeni – w przypadku tzw. długich pomieszczeń portfenetr sprawia, że stają się one optycznie większe. Dzieje się tak również w przypadku pomieszczeń o bardziej kwadratowym kształcie dzięki temu, że zostają doświetlone,
  • doświetlenie wnętrz – portfenetr daje szansę światłu swobodnie wpadać do pomieszczeń i doświetlić je w szerszym zakresie, niż klasyczny balkon.

Podsumowując, balustrady francuskie pełnią bardzo ważną rolę w przypadku budynków jedno- i wielorodzinnych, zaprojektowanych tak, aby wykorzystać wszelkie walory rozwiązania, którym jest portfenetr. Zdecydowanie warto rozważyć takie rozwiązanie, przede wszystkim ze względu na walory estetyczne i dekoracyjne.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...