Flaga Wielkiej Brytani Flaga Norwegii Flaga Niemiec Flaga Słowacji Flaga Litwy Flaga Danii
morad@morad.pl +48 58 694 91 50 +48 58 694 91 51 +48 609 772 466

Balustrady aluminiowe szklane na systemie Morad AB-S

Balustrady aluminiowe szklane na systemie Morad AB-S

Do samodzielnego montażu

Balustrada całoszklana, zwana również samonośną lub bez słupkową, to rodzaj balustrady, która w ostatnim czasie szczególnie zyskuje na popularności głównie za sprawą nowoczesnego i minimalistycznego wyglądu. Zarówno wypełnieniem jak i konstrukcją nośną jest szkło bezpieczne (hartowane i laminowane). Szkło zamocowane może być na 2 sposoby:

  • - za pomocą rotul w dolnej części szkła, lub
  • - za pomocą liniowej szyny, w której szkło zamocowane jest za pomocą specjalnych klinów.

System Balustrad Całoszklanych AB-S posiada Krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2020/1663 wydanie 1.
System Morad AB-S to kompleksowe rozwiązanie na montaż szkła w dolnej szynie. Zarówno szyna jak i pozostałe systemowe profile osłon i poręczy wykonane zostały z aluminium, które dodatkowo zabezpieczamy poprzez malowanie proszkowe na dowolny kolor z palety RAL. Najcieńszy rodzaj szkła jaki stosujemy na naszych realizacjach to VSG/ESG 88.4, czyli 2 szyby hartowane grubości 8 mm, połączone 4 foliami PVB lub EVA. Wprawdzie system umożliwia montaż szkła w grubości od 10 do 25 mm, ale ze względów bezpieczeństwa zalecamy stosowanie szkła VSG/ESG 88.4 (17,5 mm grubości). Na takim szkle przeprowadziliśmy badania wytrzymałościowe w Instytucie Techniki Budowlanej i otrzymaliśmy pozytywną rekomendację wprowadzenia do obrotu. Wszystkie łączniki, śruby, zaślepki itp. wykonujemy ze stali nierdzewnej lub aluminium. Dzięki temu mamy pewność, że nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania, na wykonanej balustradzie nie pojawi się żadne ognisko korozji, a balustrada zachowa swój pierwotny wygląd.

Do montażu takiej balustrady potrzebny jest kompletny system, szkło i materiały do kotwienia szyny. Wszystko to mamy w swojej ofercie wraz z usługą montażu lub bez. Do wyboru jest kilka rodzajów szyn i poręczy.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem samego materiału lub kompletnej usługi z montażem, wyślij zapytanie na adres balustrady@morad.pl wraz z informacją o rodzaju balustrady i najlepiej z załączonym projektem budynku / balkonu. W odpowiedzi otrzymają Państwo wycenę wraz z zestawieniem kompletnego materiału zawierającego wszystkie profile, łączniki, zaślepki, śrubki i pozostałe akcesoria niezbędne do wykonania Państwa balustrady.

Co istotne w przypadku tego rodzaju balustrad, często sam system nie wystarcza do zamocowania balustrady, czasami szyna musi być odsunięta lub podniesiona w stosunku do konstrukcji nośnej, do której ma być zamontowana. W takim przypadku konieczne staje się zastosowanie specjalnej podkonstrukcji, którą projektujemy indywidualnie. Wykonaliśmy już bardzo dużo tego typu realizacji w Polsce i w Skandynawii. Posiadamy doświadczony zespół inżynierów, którzy mogą dla Państwa podpowiedzieć i opracować dowolne rozwiązanie z wykorzystaniem naszych systemów. Zdjęcia z naszych realizacji można obejrzeć w zakładce REALIZACJE.

Standardowo profile dostarczamy w długości 6 m, pomalowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. W komplecie z systemem możemy dostarczyć również szkło, indywidualną podkonstrukcję do mocowania szyny, a także blendę aluminiową maskującą podkonstrukcję i wszystkie materiały do kotwienia.

Zarówno wszystkie profile jak i akcesoria produkujemy na terenie Polski, co w obecnych czasach ma duże znaczenie, ponieważ możemy zagwarantować ciągłość dostaw i szybki termin realizacji. Wszystkie profile i akcesoria w stanie surowym (niemalowane), dostępne są od ręki w naszym magazynie w Tuchomiu w woj. pomorskim. Raz w tygodniu nasza flota samochodów dostawczych i ciężarowych „objeżdża” całą Polskę, zatem jesteśmy w stanie dostarczyć materiał w każde miejsce kraju.

Uwaga! Balustrady Morad serii AB-S zostały przebadane i posiadają Krajową Ocenę Techniczną (KOT) wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej (ITB-KOT-2020/1663 wydanie 1).
Powrót Do Góry