Ułatwienia dostępu

Jakie żaluzje zewnętrzne wybrać? Poznaj 4 systemy MORAD

Aluminiowe systemy żaluzji zewnętrznych pozwalają projektantom kreować atrakcyjne wizualnie kompozycje fasadowe z zachowaniem optymalnej cyrkulacji powietrza w budynku oraz uzyskaćoszczędności energii zużywanej na klimatyzację. Zapewniają efektywną osłonę przed nadmiernym światłem, ciepłem czy hałasem z zewnątrz, a także stanowią elegancką zabudowę mało atrakcyjnych elementów budynku. Jakie żaluzje zewnętrzne wybrać w zależności od funkcji, jaką mają pełnić? Podpowiadamy.

Jakie żaluzje zewnętrzne wybrać do ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem?

Duże przeszklenia, charakteryzujące nowoczesną architekturę, wymagają odpowiedniego systemu regulacji poziomu nasłonecznienia we wnętrzach i skutecznego odbijania promieni słonecznych, zanim dostaną się one do pomieszczeń, powodując ich przegrzanie. Wybierając żaluzje zewnętrzne do tej funkcji, zwracamy więc uwagę na jakość materiału wykonania lameli i mocowań, zakres kątów nachylenia lameli, rozstawy podkonstrukcji oraz automatyzację pracy. Co oferuje MORAD?

Przeznaczone do montażu zewnętrznego ściany lamelowe MORAD Sonar montuje się na stalowych ramach przytwierdzonych do stropu bądź bezpośrednio do ram aluminiowych albo konstrukcji drewnianych. Akustyczne lamele aluminiowe oferowane są palecie kolorów RAL i wersji surowej, a także w dwóch wariantach o różnych parametrach.

MORAD ELIPTIC

Serię ELIPTIC wyróżnia opływowy, eliptyczny kształt profili. To system stałych lub ruchomych żaluzji fasadowych, który zapewnia pełną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem czy przegrzaniem wnętrza budynku i wspomaga oszczędne gospodarowanie energią. Serię ELIPTIC oferujemy w 4 wariantach:

ELIPTIC ME-ELECTRIC – nowoczesneściany lamelowe sterowane ręcznie lub automatycznie. Płynna regulacja systemu i szeroki zakres kątów nachylenia 0-89° umożliwiają pełną kontrolę ilości światła wpadającego do pomieszczenia oraz montaż kilku niezależnie sterowanych stref ścian lamelowych.

ELIPTIC ME I ELIPTIC MS-97 – uniwersalne i ozdobne żaluzje fasadowe dla budynków biurowych lub użytkowych, redukujące ciepło przedostające się do wnętrza budynku.

ELIPTIC MS-97 DASZKI – do montażu w roli zadaszeńokien, drzwi oraz tarasów.

Lamele stałe MR.100

Wybierając żaluzje zewnętrzne, możemy także postawić na systemy stałych lameli aluminiowych, zamontowanych na konstrukcji stalowej. Wariant MR.100 rekomendujemy do zastosowania w funkcji ozdobnych osłon przeciwsłonecznych lub przegród balkonowych w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym. Praktyczna, energooszczędna i jednocześnie dekoracyjna ściana lamelowa nowoczesnych budynków mieszkalnych może być montowana w pionie, poziomie, w stolarce aluminiowej, drewnianej i stalowej. Wykończenie surowe, anodowane lub z powłoką kolorystyczną wedle palety RAL umożliwia wkomponowanie systemu w dowolną aranżację architektoniczną.

Wybór żaluzji zewnętrznych do estetycznej zabudowy elewacji lub dźwiękochłonnej osłony urządzeń technicznych na dachach

Ochrona przed przegrzaniem wnętrz i oszczędność energii zużywanej na klimatyzację pomieszczeń to nie jedyne funkcje, jakie mogą pełnić systemy żaluzji fasadowych MORAD. Lekkość, wytrzymałość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne aluminiowych konstrukcji lamelowych sprawiają, że projektanci wykorzystują je także jako estetyczne systemy zabudowy elewacji lub części stref dachowych. Jakie żaluzje zewnętrzne MORAD wybrać do tych zastosowań?

Systemy SOLIS

Sprawdzą się przede wszystkim jako eleganckie zabudowy fasad oraz osłony mniej atrakcyjnych elementów budynku (czerpni, klimatyzatorów, kominów). To system ścian lamelowych o profilach w kształcie klasycznej „zetki”, które mogą być montowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Smukłe ściany lamelowe z rodziny SOLIS oferujemy w 5 wariantach rozstawu lameli (SOLIS ML-52, SOLIS ML-52E, SOLIS ML-92, SOLIS ML.119, SOLIS ML.59HF), co pozwala na swobodny wybór modelu do danego designu elewacji obiektu. Łączy je wysoka przepustowość powietrza i dekoracyjność minimalistycznej formy.

Ściany akustyczne SONAR

To idealny wybór żaluzji zewnętrznych, gdy szukamy rozwiązania do estetycznej zabudowy ściennych lub dachowych stref budynku, na których znajdują się urządzenia techniczne generujące hałas. Wygłuszające ścianki lamelowe wypełnione są warstwą wełny mineralnej o grubości 50 mm. Skutecznie tłumią nadmiar dźwięku emitowany np. przez inwazyjne klimatyzatory. Zapewniają izolacyjność akustyczną na poziomie 12 (-1,-2) dB. Niwelują odgłosy dochodzące z zewnątrz z wielokondygnacyjnych parkingów, centrów handlowych i innych miejskich obiektów. Oferujemy je w dwóch wariantach rozstawu lameli (MD.160 i MD.250) i głębokości 160 mm w klasycznym „zetkowym” układzie profili.

Potrzebujesz więcej szczegółów, by zdecydować, jakie żaluzje zewnętrzne wybrać do swojej inwestycji? Odwiedź stronę

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...