Ułatwienia dostępu

QUALICOAT SEASIDE – Najwyższa jakość lakierowania w MORAD

 

Miło nam poinformować, że firma MORAD Sp. z o.o. po wieloetapowych kontrolach, uzyskała od Stowarzyszenia Kontroli Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok Qualicoat z Zurychu licencję o numerze 1529. Uzyskanie tej licencji jest potwierdzeniem posiadania i promowania najwyższego standardu jakości lakierowania powierzchni aluminiowych w firmie MORAD. Odbiorcy profili aluminiowych wytwarzanych przez MORAD otrzymują więc produkt najwyższej jakości, zapewniający długotrwałą wartość użytkową, potwierdzoną międzynarodowym certyfikatem Qualicoat Seaside.

QUALICOAT SEASIDE – Najwyższy standard jakości lakierowania aluminium

QUALICOAT to jeden z najbardziej liczących się w Europie znaków jakości dla powłok malarskich, w tym proszkowych, zabezpieczających architektoniczne wyroby z aluminium. Standardy QUALICOAT wytyczają warunki jakościowe konieczne do spełnienia przez powłoki proszkowe i są gwarancją najwyższej jakości produktów.

Organizacja działa w obszarze zmian regulacji w branży budowlanej na rzecz wysokiej jakości wyrobów budowlanych, stymulując komunikację pomiędzy inwestorami a firmami zajmującymi się z jednej strony produkcją, a z drugiej montażem aluminiowych konstrukcji budynków. Można powiedzieć, że QUALICOAT uosabia ideę jakości powłok lakierniczych na elementach wykonanych z aluminium w architekturze. Logo QUALICOAT można stosować jedynie w licencjonowanych malarniach.

Stowarzyszenie QUALICOAT

Międzynarodowe stowarzyszenie QUALICOAT powstało w 1986 roku, skupiając firmy z branży przetwórstwa aluminium dla potrzeb budownictwa z takich krajów jak Szwajcaria, Belgia, Francja czy Hiszpania, a w latach kolejnych poszerzając swą działalność o dalsze kraje, będąc obecnie na terenie pięciu kontynentów, w tak różnych krajach jak Kolumbia, Chile, Cypr, Czechy, Dania, Dominikana, Egipt, Finlandia, Grecja, Izrael, Włochy, Liban, Polska, Portugalia, Rosja, Arabia Saudyjska, Tunezja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i wiele innych.

Tworząc stowarzyszenie wychodzono z założenia, że oferowane do ochrony wyrobów aluminiowych w architekturze powłoki malarskie potrzebują uregulowań technicznych, wysokiej jakości produkcji oraz procedur kontrolnych, umożliwiających ocenę obiektywną dostępnych na rynku produktów – co wprost doprowadziło do systemu standaryzacji i certyfikacji. Kluczowe w tej działalności są „Wymagania Techniczne” Qualicoat, stanowiące spis zasad popartych międzynarodowymi standardami, sformułowane na rzecz jakości i monitorowania całego procesu nakładania powłok na aluminiowe elementy architektoniczne.

Odwiedź stronę Stowarzyszenia QUALICOAT

Stowarzyszenie QUALIPOL strażnikiem jakości w Polsce

Generalną Licencję na reprezentowanie na terenie Polski stowarzyszenia QUALICOAT posiada QUALIPOL, który zajmuje się wdrażaniem i administrowaniem systemów, mających na celu promowanie i utrzymywanie najwyższych standardów jakości powlekania i anodowania powierzchni z aluminium w zastosowaniach budowlanych.

Odwiedź stronę Stowarzyszenia QUALIPOL

Wysoka jakość lakierowanych produktów naszą dewizą

Powłoki ochronne mają decydujący wpływ na trwałość użytkową wyrobów aluminiowych przeznaczonych do wieloletniej eksploatacji w zastosowaniach architektonicznych, często w miejscach o podwyższonym zagrożeniu korozyjnym. Aluminiowe fasady budynków, drzwi, okna, lamele zewnętrzne muszą dobrze wyglądać podczas wielu lat użytkowania i w możliwie jak najmniejszym stopniu zmieniać swój wygląd. Koszt właściwego wykonania powłok ochronnych na aluminiowych elementach stanowiących elewację budynku to jedynie niewielka część kosztu wykonania całej konstrukcji, decydując jednocześnie w 100% o efekcie wizualnym, mającym podstawowe znaczenie dla odbioru całej inwestycji przez inwestora i późniejszych użytkowników. Dlatego też tak istotne jest wykonywanie powłok chroniących elementy architektoniczne z zastosowaniem sprawdzonych procedur systemu jakości QUALICOAT, gwarantującego wykonanie najwyższej jakości powłok ochronnych zgodnie z najlepszymi standardami światowymi w tym zakresie.


Posiadanie licencji QUALICOAT SEASIDE o numerze 1529 świadczy o spełnianiu wysokich standardów malowania proszkowego w lakierni Morad.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...