Ułatwienia dostępu

Lakiernia proszkowa Morad w Katalogu Rynku Obróbki Powierzchni 2022/23

📢 Czy zapoznaliście się już z naszym artykułem w „Ogólnopolskim katalogu rynku obróbki powierzchni” Lakiernictwo.net? Znajdziecie tam również inne informacje o naszej lakierni proszkowej! Zapraszamy do lektury poniżej!

Nowe standardy jakości lakierowania

Do tej pory firma MORAD korzystała z usług zewnętrznych lakierni. Teraz dzięki uniezależnieniu się od podwykonawców jest w stanie świadczyć tego typu usługę – wszystko dzięki dwóm nowym liniom lakierniczym uruchomionym w zakładzie produkcyjnym przedsiębiorstwa w Tuchomiu koło Gdyni. Obie są w pełni automatyczne, wydajne i obsługiwane przez centra proszkowe firmy WAGNER. Tym, co je różni, jest przeznaczenie: pierwsza z nich dedykowana jest malowaniu proszkowemu profili podwieszonych w pionie, a druga, pozioma służy do malowania blach, zawiasów, klamek i innych akcesoriów.

20 pistoletów w jednej kabinie

Pionowa linia lakiernicza firmy SAT wyróżnia się jeszcze jedną istotną cechą – jest ultranowoczesna w każdym calu. Składają się na nią dwie odrębne kabiny lakiernicze wyposażone w 20 pistoletów każda. Kabiny mogą obsługiwać detale o wymiarach do 200 × 100 × 7200 mm i wadze do 50 kg – i to ze stałą, powtarzalną prędkością ponad 600 profili na godzinę. Przed powlekaniem każdy profil poddawany jest odtłuszczaniu, trawieniu kwaśnemu w roztworze fluorków i pasywacji cyrkonowej.

Sercem systemu jest nowoczesne centrum proszkowe PXS firmy WAGNER integrujące w sobie zadania sterowania całym procesem powlekania. Mimo kompaktowych rozmiarów urządzenie oferuje rozbudowane funkcjonalności charakterystyczne dla nowoczesnych rozwiązań do podawania proszków, takie jak wysoka precyzja podawania, zamknięty obieg proszku, pomiar i archiwizacja danych o zużyciu farby, sito ultradźwiękowe, czujnik wagi oraz prosty w obsłudze ekran dotykowy zapewniający wgląd we wszystkie istotne dane systemowe. Dzięki możliwości szybkiej zmiany koloru kuchnia zapewnia dużą przepustowość systemu przy jednoczesnym pełnym dostosowaniu barwy poszczególnych profili do potrzeb klienta. Praktycznie wybór koloru ograniczony jest tylko zakresem palety RAL.

Automatyzacja pod nadzorem operatora

W przeciwieństwie do linii pionowej druga linia lakiernicza firmy AABO-IDEAL składa się z jednej kabiny wyposażonej w 10 pistoletów automatycznych. Ich pracę można dodatkowo wspomóc wykorzystując trzy dodatkowe pistolety ręczne zlokalizowane przed i za kabiną. Mimo że klasyczna w swej konstrukcji, linia ma jedną zasadniczą zaletę: umożliwia powlekanie detali wykonanych z trzech różnych gatunków metali – aluminium, stali i stali ocynkowanej. Dzięki temu cechuje się wysoką uniwersalnością, umożliwiając firmie MORAD lakierowanie większości swoich produktów.

Także i ten system sterowany jest za pomocą centrum podawania proszku PXS firmy WAGNER. Przeciwnie do linii pionowej umożliwia powlekanie dużych detali o wymiarach 3000 × 500 × 2000 mm. Detale te transportowane są na przenośniku poruszającym się z prędkością 1,5 m/s.

Dlaczego warto malować w Morad?

 • Dwie niezależne linie lakiernicze: pionowa do profili aluminiowych i pozioma do aluminium oraz stali,
 • Maksymalne gabaryty detali: 200 × 100 × 7200 mm (lakiernia pionowa), 3000 × 500 × 2000 mm (lakiernia pozioma),
 • Pełna paleta RAL,
 • Kompleksowa obsługa,
 • Chemiczne przygotowanie powierzchni (pasywacja cyrkonowa w lakierni poziomej i pionowej),
 • Stanowisko do maskowania miejsc wolnych od farby,
 • Najnowsze aplikatory firmy Wagner,
 • Laboratorium chemiczne do analizy składu kąpieli,
 • Laboratorium do badania jakości powłoki,
 • Rejestrator rozkładu temperatur w piecu,
 • Prędkość przenośnika 1,5 m/s,
 • Profesjonalny proces pakowania,
 • Najwyższa jakość lakierowania potwierdzona certyfikatem QUALICOAT SEASIDE.

Jakość ponad wszystko

Podejmując decyzję o inwestycji w budowę lakierni, firma MORAD od początku za cel postawiła sobie zapewnienie najwyższej jakości powlekanych profili. Dlatego oprócz standardowego osprzętu linia lakiernicza firmy SAT została wyposażona także w system monitorowania grubości powłoki przed polimeryzacją. Zaś odpowiedni skład kąpieli i wysoką jakość końcową powłoki zapewnia nowoczesne laboratorium chemiczne. Wszystko to sprawia, że projekt firmy MORAD ma wszelkie szanse na sukces, oferując klientom możliwość wyboru koloru powłok idealnie dostosowanych do ich potrzeb.

Lakiernia Morad spełnia najwyższe standardy malowania proszkowego, co potwierdza międzynarodowa licencja QUALICOAT SEASIDE wystawionya przez Stowarzyszenie Kontroli Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok Qualicoat z Zurychu.

Previous slide
Next slide

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...