Ułatwienia dostępu

Linia do malowania proszkowego – Automatyczna lakiernia MORAD

Poznaj korzyści profesjonalnego powlekania elementów systemów aluminiowych

Automatyczna linia do malowania proszkowego MORAD, zlokalizowana w Tuchomiu k. Gdyni, to jeden z najbardziej nowoczesnych zespołów lakierni proszkowych na Pomorzu. Producent systemów aluminiowych i szklanych dla sektora budowlanego podjął wyzwanie inwestycyjne, które procentuje dla klientów. O zaletach i możliwościach systemu opowiada Maciej Wacławik – kierownik działu badawczo-rozwojowego firmy MORAD.

Jakie są główne zalety tej inwestycji dla przedsiębiorstwa i inwestorów?

Malowanie proszkowe jest niezwykle efektywne. W porównaniu z malowaniem na mokro zapewnia bardziej jednolitą i trwałą powłokę. Z punktu widzenia zakładu lakierującego proces jest bardziej czysty, a przezbrojenia pomiędzy kolorami mniej pracochłonne. Dzięki nowoczesnym technologiom automatycznej aplikacji proszku otrzymujemy bardzo równe pod względem grubości powierzchnie, które odpowiadają w pełni zadanym parametrom. Seryjna powtarzalność elementów to gwarancja budowy spójnych wizualnie i jakościowo konstrukcji dla inwestora. System pozwala nam także skutecznie niwelować ilość odpadów produkcyjnych.

Lider Budowlany: Linia do malowania proszkowego MORAD w skrócie to?

Maciej Wacławik – kierownik działu badawczo-rozwojowego MORAD: Kompleksowy i niezwykle wydajny system do powlekania profili aluminiowych, akcesoriów, wypełnień oraz konstrukcji aluminiowych i stalowych. Powlekamy między innymi: profile systemów okienno-drzwiowych, fasady aluminiowe, balustrady, ogrody zimowe i zabudowy balkonów czy tarasów, systemy lamelowe oraz inne osłony budynków. Naszą automatyczną lakiernię proszkową tworzą łącznie dwie linie. Linia pionowa firmy SAT pracuje z wydajnością do 640 profili na godzinę, oczywiście zależnie od typu i gabarytów profilu. Pozioma linia do malowania proszkowego marki AABO-IDEAL wykonuje maksymalnie 570 sztuk detali małogabarytowych na godzinę. A z wysokiego standardu jakości, z której słynie MORAD, korzystają nasi klienci.

Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu z Naszym ekspertem Maciejem Wacławikiem na stronach portalu liderbudowlany.pl

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...