Ułatwienia dostępu

MODUŁOWY SYSTEM PRODUKCYJNY DRUKU 3D SINATREC S2 ODPOWIEDZIĄ NA POTRZEBY DZIAŁU R&D ORAZ NIESZABLONOWE POTRZEBY KLIENTÓW FIRMY MORAD.

Czy wiecie, że firma MORAD, producent systemów z aluminium dla branży budowlanej, we współpracy z działem drukarek 3D firmy BIBUS MENOS wdrożyła, jako jedne z pierwszych przedsiębiorstw w Polce, do użytku komercyjnego modułowy system produkcyjny Sintratec S2? Praca tego systemu oparta jest na technologii SLS (ang.Selective Laser Sintering) polegającej na selektywnym spiekaniu warstw proszku przy użyciu wiązki światła laserowego.

Z tego faktu wynika wiele korzyści zarówno dla firmy Morad, jak i dla jej klientów.
„Dzięki drukarce 3D zyskujemy dużą przewagę konkurencyjną. Wykorzystujemy ją w procesie tworzenia i rozwijania nowych produktów. Możliwość prototypowania pozwala nam przeprowadzać testy i znacznie przyspiesza proces wdrażania nowych rozwiązań, a co za tym idzie obniża koszty wdrażania produktów.”

Co to jest Sintratec S2? System pozwala na wytworzenie przyrostowe detali z proszku poliamidowego PA12 oraz materiału elastycznego TPE, a także ich dalszy post-processing.

„Niewątpliwie zaletą posiadania własnego urządzania w siedzibie MORAD opartego o Additive Manufacturing, jest fakt, że uniezależnia nas ten proces od dostawców zewnętrznych oraz pozwala na szersze wyjście naprzeciw klientom, którzy oczekują coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Wykorzystujemy drukarki 3D przy wytwarzaniu krótkoseryjnych modeli. Pozwala to nam produkować unikalne detale dostosowane do unikalnych potrzeb klienta jak np.: zaślepki okienne lub balustradowe oraz wykonywać inne niestandardowe i nieszablonowe elementy konstrukcji.”

Zalety realizowanego procesu i produktów wytworzonych w technologii Sintratec S2:

„Druk 3D umożliwia dostarczanie modeli funkcjonalnych do systemów stolarki aluminiowej MORAD. Detale wytwarzane przy wykorzystaniu Sintratec S2 znajdą zastosowanie w naszych produktach, głównie w najnowszym systemie zabudów balkonowych MZ-30 oraz w detalach zabudowy okienno-drzwiowej AC-77HIAC-62 i w systemie zabudów fasadowych AF-50”.

Morad systemy z aluminium i szkła.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...