Ułatwienia dostępu

MR.100

Lamele stosuje się między innymi jako osłony budynków oraz montuje się je na fasadach szklanych w celu zmniejszenia dostępu światła do wewnątrz budynku czy na dachach jako osłona urządzeń klimatyzacyjnych.

System lameli prostokątnych MORAD MR.100 to system stałych żaluzji fasadowych wykonanych z tłoczonych profili aluminiowych. System można mocować za pomocą zaślepek z ramieniem lub bezpośrednio do konstrukcji.

Pierwsze rozwiązanie umożliwia montaż lameli w pionie jak i w poziomie co daje możliwość stosowania lamel na fasadach czy jako ażurową ścianę bez podkonstrukcji (montaż do sufitu i podłogi). Mocowanie za zaślepkach nie ogranicza zastosowania tak jak montaż na klipsach (który sugeruje konkretny rozstaw lameli). Stosowanie systemu na fasadzie poprzez redukcję ciepła przedostającego się do budynku, system pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji związane z odprowadzeniem ciepła z budynku. Nowoczesna forma lameli daje możliwość tworzenia estetycznych barier o ograniczonej przezierności.

Drugie rozwiązanie jest dedykowane do zabudowy urządzeń na dachu czy wykonania pergoli na tarasie. Lamele montuje się bezpośrednio do konstrukcji ramy nośnej np. w kratkach wentylacyjnych. W zależności od konstrukcji lamele można montować pionowo lub poziomo.

Lamele są dedykowane do zewnętrznego zastosowania jednak nie wyklucza to zastosowania wewnętrznego. System jest dostępny w wersji surowej, anodowanej lub dowolnym kolorze RAL, a także w wykończeniu drewnopodobnym.

 

Specyfikacja techniczna: