Ułatwienia dostępu

Nowoczesny balkon w bloku – poznaj modne aranżacje zabudowy

📢 W jaki sposób atrakcyjnie zagospodarować i urządzić balkon, by w pełni bezpiecznie i komfortowo mogła korzystać z niego cała rodzina? Przedstawiamy nasze pomysły na nowoczesny balkon w bloku z systemami zabudowy MORAD, dzięki którym wykorzystamy dodatkową przestrzeń mieszkania tak, jak chcemy.

Nowoczesny balkon w bloku – postaw na eleganckie balustrady

Tradycyjne klasyczne balkony, które wystają poza elewację budynku, zabezpieczone są najczęściej balustradami. W zależności od wizji architektonicznej balkonu oraz jego przeznaczenia proponujemy kilka wariantów tego typu zabudowy. Nowoczesny balkon w bloku dzisiejszych miast komponuje się z industrialną i minimalistyczną stylistyką współczesnej miejskiej architektury. A dominuje w niej szkło z aluminium, przełamane drewnem lub naturalnym kamieniem.

Balustrady całoszklane MORAD AB-S

W takie aranżacje wpisują się nasze całoszklane bezsłupkowe samonośne balustrady MORAD AB-S, które rekomendujemy do zabudowy przestrzeni o maksymalnym obciążeniu 1,5 kN/mb balustrad. Gładkie tafle szkła to sposób na nowoczesny balkon w bloku pełen elegancji i surowej prostoty. Elementem nośnym jest w nich aluminiowa szyna mocowana za pomocą specjalnych klinów od góry lub od boku stropu, wypełniona szkłem bezpiecznym (hartowanym i laminowanym). Dla zapewnienia pełni bezpieczeństwa użytkowników wszystkie nasze produkty posiadają Krajową Ocenę Techniczną. To stabilne i wytrzymałe konstrukcje, które chronią przed upadkiem i pięknie się prezentują.

 Czytaj więcej o systemie balustrad całoszklanych MORAD AB-S

Balustrada całoszklana MORAD AB-S, Skaret, Norwegia

Balustrada całoszklana MORAD AB-S

Balustrada całoszklana MORAD AB-S, ul. Żeromskiego 7 (Gdynia, Polska)

Balustrady szklane, z płytą HPL, z blachą perforowaną – MORAD AB-G

Zaletą aluminiowych balustrad jest ich lekkość, wytrzymałość i uniwersalność zastosowań. Także dzięki różnorodności materiałów wypełnienia profili. Obok balustrad całoszklanych, ciekawym pomysłem aranżacji nowoczesnego balkonu w bloku może być zastosowanie innego rodzaju wypełnienia połączonego z konstrukcją słupkową. Dzięki nim balkon nabierze wyrazistości formy i zagwarantuje nam jednocześnie estetyczną osłonę. Odporność anodowanego i lakierowanego aluminium na warunki atmosferyczne oraz korozję sprawia, że nasze balustrady nie wymagają żmudnej konserwacji.

 Czytaj więcej o systemie balustrad szklanych MORAD AB-G

Balustrada MORAD AB-G z wypenieniem z blachy perforowanej (Bodo, Norwegia)

Balustrada szklana MORAD AB-G

Balustrada szklana MORAD AB-G, ul. Napoleońska, Mława, Polska

Balustrady słupkowe MORAD AB-R

Balkony z aluminiowymi tralkami bez wypełnienia to atrakcyjna opcja zabudowy dla entuzjastów ażurowych rozwiązań w aranżacji. W systemie MORAD AB-R oferujemy smukłe, subtelne słupki wykonane z tłoczonego aluminium i stali nierdzewnej (elementy złączne) w wariantach pasujących do balkonu kwadratowego, prostokątnego, okrągłego. Dowolna kolorystka z palety RAL pozwala dostosować wygląd nowoczesnego balkonu w bloku do stylistyki elewacji. Wszystkie nasze systemy wyróżnia także prosty montaż (boczny, górny ścienny, w glifie okiennym), który nie wymaga spawania elementów i można wykonać go samodzielnie.

 Czytaj więcej o systemie balustrad słupkowych MORAD AB-R

Balustrada słupkowa MORAD AB-R

Balustrada słupkowa MORAD AB-R

Balustrada Słupkowa MORAD AB-R01, Nowa Morena (Gdańsk, Polska)

Balkon typu loggia w zabudowie

Z kolei dzięki pełnej zabudowie balkonu zyskujemy dodatkową przestrzeń na relaks, ogrodnictwo, realizację hobby, zabawę lub magazynowanie domowych sprzętów. Możemy komfortowo korzystać z niego przez cały rok bez względu na pogodę, a wnętrze domu otrzymuje dodatkową ochronę przed hałasem z zewnątrz, utratą ciepła czy nieautoryzowanym dostępem. Nowoczesny balkon w bloku z zabudową realizujemy w dwóch wariantach – systemie bezramowym lub ramowym.

Systemy bezramowe MORAD BE-53 i MZ-30

Niezakłócony widok i gładkie ponad dwumetrowe przeszklenia wkomponowane w lekkie aluminiowe profile to walory bezramowej zabudowy, które cenią projektanci i użytkownicy. Proponujemy więc dwa warianty ich kompozycji w systemach BE-53 i MZ-30, które można łączyć dodatkowo z systemami ogrodów zimowych lub balustrad MORAD. Pełna przejrzystość i wysoka wytrzymałość hartowanego szkła, możliwość bezwysiłkowego przesuwania i otwierania lekkich odpornych na korozję paneli oraz szybkie mycie bez wychylania się sprawiają, że w pełni wykorzystamy balkon tego typu do naszych zmieniających się potrzeb.

 Czytaj więcej o bezramowym systemie zabudowy balkonów i tarasów MORAD BE-53

Bezramowa zabudowa balkonu, tarasu MORAD BE-53

Bezramowa zabudowa balkonu, tarasu MORAD MZ-30

Bezramowa zabudowa balkonu, tarasu MORAD MZ-30

Gdy chcemy w aranżacji nowoczesnego balkonu w bloku zaznaczyć wąską gustowną ramę aluminiową, skorzystajmy z systemu BE-25. Stawiając na dekoracyjną klasykę, nie tracimy jednocześnie przestronności. System pozwala na swobodne przesuwanie skrzydeł w obu kierunkach po czterotorowej prowadnicy, z opcją rozwierania oraz ustawiania ich po sobie. Anodowanie oraz lakierowanie proszkowe w gamie kolorów RAL, (tak, jak w przypadku innych systemów zabudowy) skutecznie chroni i wydłuża żywotność elementów, a także rozszerza możliwości aranżacji.

 Czytaj więcej o ramowym systemie zabudowy balkonów i tarasów MORAD BE-25

Ramowa zabudowa balkonowa MORAD BE-25

Ramowa zabudowa balkonowa MORAD BE-25, Lynghaug (Norwegia)

Ramowa zabudowa balkonowa MORAD BE-25, Fyllingsdalen (Norwegia)

Systemy zabudowy MORAD to pierwszy krok, by stworzyć w pełni bezpieczny, estetyczny i funkcjonalny nowoczesny balkon w bloku. Rama, dzięki której w dalszej kolejności łatwiej będzie nam dobrać wyposażenie i wykończenie wedle własnej wizji. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi systemami balustrad aluminiowych i systemów zabudowy balkonów i tarasów.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...