Ułatwienia dostępu

Profile aluminiowe do ogrodów zimowych najkorzystniejszy wybór konstrukcji

Wykorzystanie profili aluminiowych do budowy ogrodów zimowych daje nam szeroką gamę możliwości aranżacji. Lekkość materiału, połączona z jego wytrzymałością i dużą dowolnością w doborze kształtów ścian czy kolorystyki profili sprawia, że stworzymy efektowne przydomowe oranżerie, atrakcyjne strefy relaksu w obiektach użytkowych oraz eleganckie patio w budynkach biurowych czy komercyjnych. Na potrzeby specyfiki ogrodów zimowych stworzyliśmy system MORAD AD-50.

Profile aluminiowe do ogrodów zimowych – system MORAD AD-50

Podstawę konstrukcji stanowi ceniona przez projektantów i sprawdzona w wielu realizacjach fasada słupowo-ryglowa MORAD AF-50. Kształtowniki posiadają szerokość wizualną 50 mm, a w zależności od wymagań statyki dobierany jest słup i rygiel o odpowiedniej głębokości. Dodatkowo belkę okapu można wzmacniać profilami hutniczymi o wymiarach 120 x 40 mm. Niezbędną dla wygodnego wypoczynku i swobodnego rozkwitu roślin izolacyjność termiczną oraz akustyczną zabudowy zapewniają specjalne uszczelki z EPDM, a także izolatory z PCV i spienionego PE. Smukłe i eleganckie profile aluminiowe do ogrodów zimowych MORAD AD-50 nie zdominują wizualnie wnętrza obiektu, a idealnie wydobędą możliwości, jakie dają duże tafle szkła, stanowiące ściany ogrodów zimowych.

Szklane ściany

Sercem wiecznie zielonych ogrodów zimowych są duże przeszklenia. W profilach aluminiowych MORADosadzićmożna wypełnienie o bardzo szerokim przekroju grubości od 2 do 71 mm. W tej funkcji sprawdzą się zarówno szyby zespolone, jak i tafle z poliwęglanu komorowego czy panele nieprzezierne. W zależności od założonej w projekcie stylistyki i funkcji naszeprofile aluminiowe do ogrodu zimowegozapewniają stabilność każdej z tych konstrukcji. W systemie MORAD AD-50 zadbaliśmy także o estetyczną i wydajną formę odprowadzania wody deszczowej w postaci efektywnych belek okapowych oraz dużych kanałów odwadniających słupów.

Systemy okienno-drzwiowe

MORAD AD-50 jest kompatybilny z innymi systemami aluminiowo-szklanymi naszej marki. Dzięki temu stworzyć można tradycyjne lub nieszablonowe konstrukcje ogrodów zimowych o różnych kształtach, wysokościach oraz opcjach otwarcia przestrzeni. Najbliższy kontakt z naturą zapewnią nam systemy drzwi przesuwnych, także w wariancie drzwi składanych (harmonijkowych). Oferujemy również rozwiązania klasyczne, czyli systemy drzwi rozwiernych, oraz systemy okienne. Modułowość i zgodność różnych systemów MORAD pozwalają na prostą rozbudowę ogrodów zimowych i spójne dopasowanie elementów dostarczonych przez jednego producenta.

Dachy

Im więcej przeszkleń w szczytowej części zimowej oranżerii, tym bardziej spektakularny efekt i większy komfort całorocznego korzystania z tej przestrzeni. Nasze profile aluminiowe do ogrodu zimowego umożliwiają montaż konstrukcji dachów jedno- i dwuspadowych. To rozwiązania jednocześnie najbardziej popularne wśród inwestorów, jak i pozwalające na optymalne rozświetlenie przestrzeni. Zakres grubości wypełnień dla powierzchni dachowych w naszym systemie obejmuje przedział od 2 do 60 mm.

Modele BIM i obliczenia statyczne – sprawdź nasze systemy na swoim projekcie

Profile aluminiowe do ogrodów zimowych MORAD AD-50 oraz inne komponenty naszych systemów można wkomponować w projekt, co znacznie ułatwia prace nad planowaną aranżacją. Modele BIM i rysunki CAD dla architektów udostępniamy na platformie Archispace. Wspieramy także inwestorów w przygotowaniu właściwych obliczeń statycznych dla konstrukcji zewnętrznej z uwzględnieniem lokalnych warunków terenowych (obciążenie śniegiem, siła wiatru, opady). Szczegółowe informacje techniczne udostępniamy w naszych katalogach online. Zapraszamy do współpracy.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...