Ułatwienia dostępu

Rodzaje systemów balustradowych Morad

Oferujemy Państwu balustrady aluminiowe oparte na dwóch systemach: AB oaz AB-S. Zarówno jedna, jak i druga konstrukcja balustrad przeznaczona jest do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Balustrady aluminiowe znajdują szerokie zastosowanie m.in. na balkonach, tarasach, klatkach schodowych, w sklepach czy galeriach handlowych. Nowoczesne systemy dają możliwość zamontowania balustrad w poziomie lub pod kątem.

Balustrady słupkowe MORAD AB

Na samym początku należy zaznaczyć, iż aluminium to doskonały materiał, który wyróżniają bardzo dobre właściwości antykorozyjne. Decydując się na aluminiowe balustrady balkonowe, zyskujesz gwarancję zachowania atrakcyjnego wyglądu na wiele lat! To właśnie dzięki powyższym, cennym właściwościom materiał ten znajduje coraz szersze zastosowanie do produkcji balustrad, szczególnie tych, które narażone są na negatywne działanie warunków atmosferycznych.

Bardzo dużą zaletą oferowanych przez Morad balustrad aluminiowych jest nowoczesny wygląd oraz łatwy montaż. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji wdrożyliśmy na rynek własne systemy balustrad aluminiowych.

Co istotne? Oferta balustradowych rozwiązań dotyczy dystrybucji nie tylko w Polsce, ale także za granicę.

 

Wśród systemów balustrad słupkowych wyróżniamy 2 typy:

MORAD AB-G balustrady aluminiowe z wypełnieniem pełnym m.in. blacha perforowana, szkło, płyta HPL i inne. W tym przypadku szkło może być mocowane do słupka od strony wewnętrznej lub zewnętrznej, a także miedzy słupkami. System AB-G sprawdza się idealnie jako balustrada balkonowa, antresola oraz przy schodach.

MORAD AB-R balustrady aluminiowe z wypełnieniem słupkowym (tralki dostępne w różnych kształtach). Aluminiowe tralki również można zamocować po obu stronach słupka bądź pod poręczą. Zastanawiasz się gdzie najlepiej sprawdza się ten system? Otóż, stanowi on świetną alternatywę dla standardowych balustrad stalowych (nie ma konieczności spawania poszczególnych elementów).

Uwaga! Bez względu na wersję systemu, dostępnych jest kilka rodzajów poręczy i szyn mocujących. Profile i akcesoria zostały zaprojektowane z myślą o tym, aby możliwe było tworzenie wielu różnych wariantów! Zarówno jeden, jak i drugi system został stworzony przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie użytkowania balustrady oraz atrakcyjnym wyglądzie i łatwym montażu.

 

Balustrady całoszklane MORAD AB-S

Balustrada całoszklana, zwana także samonośną cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Klientów. Głównym tego powodem jest nowoczesny, a jednocześnie minimalistyczny wygląd. Konstrukcję i wypełnienie stanowi bezpieczne szkło (hartowane i laminowane).

O czym warto pamiętać? Szkło można zamocować przy pomocy liniowej szyny. System AB-S to profesjonalna i kompleksowa metoda na montaż szkła w dolnej szynie. Należy zaznaczyć, iż szyna oraz pozostałe systemowe profile poręczy i osłon zostały zaprojektowane z aluminium. Dzięki elementom wykonanym z aluminium lub stali nierdzewnej, a także zastosowaniu odpowiedniej grubości szkła możesz być pewien długoletniej żywotności balustrady całoszklanej która została przebadana i posiada Krajową Ocenę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej ITB-KOT-2020/1663.  Pobierz Krajową Ocenę Techniczną.

Jeśli chodzi o montaż tego typu balustrady, niezbędny jest kompletny system, szkło oraz odpowiednie materiały do kotwienia szyny. Firma Morad posiada to wszystko w swojej ofercie! Podczas montażu balustrad zdarza się także, że do jej zamocowania nie wystarcza sam system. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie specjalnej podkonstrukcji (szyna musi być odsunięta bądź podniesiona). Wykonując montaż zapewniamy profile w długości do 6 m, w razie potrzeby możemy też dostarczyć szkło, materiały do kotwienia oraz indywidualną podkonstrukcję.

Jeśli interesuje Cię zakup konkretnego materiału lub kompleksowa usługa wraz z montażem, koniecznie skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie precyzyjną i szczegółową wycenę wszystkich elementów i akcesoriów niezbędnych do wykonania balustrady.

 

Balustrady MORAD AB-R-SLIM

W ofercie Morad znajduje się także najnowszy system balustrad słupkowych AB-R-SLIM. System powstał w oparciu o potrzeby architektów i projektantów. Cechuje go m.in. nowoczesny, a zarazem minimalistyczny design, który uzyskaliśmy poprzez „wyszczuplenie” słupka i poręczy. Podobnie jak inne nasze systemy balustrad, tak również i ten został stworzony z myślą o zapewnieniu funkcjonalności i bezpieczeństwa użytkownikom balkonu.

Profile wykonane zostały z aluminium, dodatkowo malowanego proszkowo na dowolnie wybrany kolor! Dzięki skręcanym lub nitowanym połączeniom, nie ma potrzeby spawania poszczególnych elementów balustrad. Aluminiowe balustrady balkonowe są wysoce odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, a ponadto nie wymagają konserwacji.



 

Balustrady montowane w naszych domach i mieszkaniach to elementy, które w pierwszej kolejności powinny zapewniać bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Dlatego nasza oferta to wyłącznie trwałe i solidne balustrady aluminiowe. Zastosowanie specjalnych systemów to pewność, że każda z części będzie do siebie pasować. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, specjaliści Morad chętnie służą pomocą. Zapraszamy do kontaktu.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...