Flaga Wielkiej Brytani Flaga Norwegii Flaga Niemiec Flaga Słowacji Flaga Litwy Flaga Szwecji Flaga Dani
morad@morad.pl +48 58 694 91 50 +48 58 694 91 51 +48 609 772 466

Balustrady aluminiowe słupkowe


Na systemie Morad
AB-G (szklane)
i AB-R (tralkowe)

Balustrady do samodzielnego montażu

Aluminium to materiał o bardzo dobrych właściwościach antykorozyjnych, zabezpieczony dodatkowo poprzez malowanie proszkowe, stanowi trwałą ochronę gwarantującą zachowanie wyglądu na długie lata. To właśnie dzięki tym właściwościom materiał ten staje się coraz częściej wykorzystywany do produkcji balustrad, zwłaszcza tych, które narażone są na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkową zaletą tego typu balustrad jest nowoczesny wygląd oraz łatwy montaż oraz serwisowanie, które sprowadza się w zasadzie tylko do czyszczenia łagodnymi środkami czyszczącymi.

Posiadamy ponad 30 lat doświadczenia w produkcji profili aluminiowych, na początku głównie na potrzeby stolarki okienno – drzwiowej. W 2013 r. wprowadziliśmy na rynek własne systemy balustrad aluminiowych, które są nieustannie rozwijane a nasza oferta jest pod tym względem coraz bogatsza.

System Balustrad MORAD AB (AB-G oraz AB-R) posiada Krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2022/2243 wydanie 1


Oferujemy kompletne balustradowe rozwiązania systemowe, które dystrybuujemy zarówno w Polsce jak i za granicą. Zdjęcia z realizacji na naszych systemach, m.in. z Polski i krajów skandynawskich można obejrzeć w zakładce REALIZACJE.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem samego materiału lub kompletnej usługi z montażem, wyślij zapytanie na adres balustrady@morad.pl wraz z informacją o rodzaju balustrady i najlepiej z załączonym projektem budynku / balkonu. W odpowiedzi otrzymają Państwo wycenę wraz z zestawieniem kompletnego materiału zawierającego wszystkie profile, łączniki, zaślepki, śrubki i pozostałe akcesoria niezbędne do wykonania Państwa balustrady oraz kontakt do autoryzowanego partnera w zakresie ewentualnego montażu.

Wszystkie systemy naszych balustrad słupkowych możemy podzielić na 2 podstawowe typy, które nazwaliśmy:

  • AB-G – balustrady z wypełnieniem pełnym: szkło, blacha perforowana, płyta HPL lub inna. Szkło mocowane może być do słupka od strony zewnętrznej lub wewnętrznej balkonu, a także pomiędzy słupkami. System ten doskonale sprawdza się jako balustrada balkonowa, tarasu, loggi, antresoli, a także na schodach.
  • AB-R – balustrady z wypełnieniem pionowym, które stanowią aluminiowe tralki, dostępne w kilku różnych przekrojach. Tralki również mogą być mocowane po obu stronach słupka lub pod poręczą. Ten system stanowi z kolei doskonałą alternatywę dla tradycyjnych balustrad stalowych, które ze względu na konieczność spawania charakteryzują się widocznymi nieestetycznymi spoinami spawalniczymi, oraz koniecznością odnawiania powłoki lakierniczej co kilka lat, ze względu na właściwości korozyjne tego materiału.

W każdej wersji dostępnych jest kilka rodzajów poręczy i szyn mocujących wypełnienie. Od 2020 r. do wyboru mamy także 2 rodzaje słupków. Większość profili i akcesoriów została tak zaprojektowana, aby być ze sobą kompatybilna, dzięki czemu można tworzyć wiele różnorodnych wariantów.

Standardowo profile dostarczamy w długości 6 m, pomalowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Stosujemy wyłącznie szkło bezpieczne, które również możemy dostarczyć w komplecie z materiałem na balustradę. Wszystkie stosowane przez nas łączniki, śruby, zaślepki, itp. wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium, dzięki czemu eliminujemy możliwość powstania jakiegokolwiek ogniska korozji.

Projektując system kierowaliśmy się głównie bezpieczeństwem użytkowania balustrady, a także estetyką i łatwością montażu. Do montażu balustrady na budowie wystarczy tak naprawdę piła do cięcia profili i wiertarka do wiercenia i skręcania poszczególnych elementów. Nie ma potrzeby spawania czegokolwiek, a wszystkie elementy dostarczamy już pomalowane na zamówiony kolor. W przypadku balustrady z wypełnieniem pionowym, szynę do której przykręcane są tralki, dostarczamy powierconą na właściwy rozstaw szczebelków.

Zarówno wszystkie profile jak i akcesoria produkujemy na terenie Polski, co w obecnych czasach ma duże znaczenie, gwarantujące ciągłość dostaw i szybki termin realizacji. Wszystkie profile i akcesoria w stanie surowym (niemalowane), dostępne są od ręki w naszym magazynie w Tuchomiu w woj. pomorskim. Raz w tygodniu nasza flota samochodów dostawczych i ciężarowych „objeżdża” całą Polskę, zatem jesteśmy w stanie dostarczyć materiał w każde miejsce kraju.

Uwaga! Balustrady Morad serii AB zostały przebadane i posiadają Krajową Ocenę Techniczną (KOT) wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej (ITB-KOT-2022/2243 wydanie 1).
Powrót Do Góry