Ułatwienia dostępu

Wewnętrzne ścianki przeciwpożarowe: pierwsza linia ochrony ppoż.

Wewnętrzne ścianki przeciwpożarowe są elementami konstrukcyjnymi budynków, stosowanymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia i dymu, w razie wystąpienia pożaru.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe – ochrona życia i mienia

Wewnętrzne ścianki przeciwpożarowe zapewniają bezpieczeństwo i chronią mienie. To specjalnie zaprojektowane ścianki – wykonane z odpowiednich materiałów, o wysokiej odporności ogniowej. Są stosowane w celu podziału budynku na odpowiednie strefy, korytarze czy pomieszczenia.

Mogą być również wymagane przepisami budowlanymi i przeciwpożarowymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom budynku.

Kluczowe funkcje wewnętrznych ścianek przeciwpożarowych

Wewnętrzne ścianki przeciwpożarowe pełnią kilka kluczowych funkcji. Przede wszystkim ograniczają rozprzestrzenianie się ognia wewnątrz budynku, dzięki wydzieleniu stref, chronią użytkowników budynku, zapewniając im dodatkowy czas na ich ewakuację, chronią mienie, wspomagając działania odpowiednich służb, które mają za zadanie opanować pożar, ograniczają ryzyko rozprzestrzenienia się ognia na inne części budynku, jak również mogą być zastosowane jako zabezpieczenie dróg ewakuacyjnych.

Poznaj systemy AC-84 EI30 oraz AC-84 EI60

Systemy AC-84 EI30 oraz AC-84 EI60 to aluminiowe systemy przeznaczone do wykonywania nienośnych ścian wewnętrznych przeciwpożarowych o głębokości wykorzystywanych profili – 84mm.

Ściany przeciwpożarowe można budować zarówno w systemie słupowo-ryglowym jak i bezszprosowym. Istnieje także możliwość zastosowania szerokiej gamy wypełnień – od szyb pojedynczych, poprzez szyby jedno- i dwukomorowe, aż do wypełnień nieprzeziernych panelowych.

System ścian przeciwpożarowych wewnętrznych może być połączony z systemem drzwi wewnętrznych ppoż., ponieważ nasze systemy projektowane są tak, by ich elementy były kompatybilne z innymi podzespołami i pozwalały na budowę spójnych estetycznie i konstrukcyjnie trwałych systemów zabudowy.

W ofercie posiadamy także systemy pozwalające na wykonywanie zewnętrznych ścianek przeciwpożarowych. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie www: SYSTEMY PRZECIWPOŻAROWE

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...