Ułatwienia dostępu

SYSTEM OKIENNO-DRZWIOWY Z IZOLACJĄ TERMICZNĄ

SYSTEM AC-62

Szczegóły:

Prostokątne połączenia kształtowników uzyskuje się poprzez przycięcie profili pod kątem 45˚ i wsunięcie w komory profili 2 narożników, które można kołkować lub zagniatać. Połączenia poprzeczne wykonuje się za pomocą aluminiowych konektorów, które należy kołkować. Cechą charakterystyczną systemu jest jego ścisłe powiązanie z systemem nieizolowanym okienno-drzwiowym AZ-45 a także innymi systemami firmy Morad. Przyjęcie takiego założenia konstrukcyjnego pozwoliło uzyskać i zastosować wiele kompatybilnych elementów w tych systemach, np.: wspólnych listew przyszybowych, narożników, listew uszczelniających, uszczelek przyszybowych i przymykowych, wspólnych okuć i akcesoriów. Jednym z efektów unifikacji jest niemal identyczny wygląd zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny wykonanych wyrobów.

Zlicowane skrzydła okienne w systemach Morad

Wychodząc naprzeciw architektom oraz inwestorom zaprojektowaliśmy nowe skrzydła okienne, w których klips zlicowany jest z powierzchnią skrzydła. Nowa konstrukcja profilu skrzydła okiennego umożliwi stosowanie wypełnień o maksymalnej grubości 55 mm. Pozwoli to na stosowanie szyb o mniejszym współczynniku przewodzenia ciepła, a co za tym idzie uzyskanie lepszych współczynników izolacyjności termicznej całego okna. Zlicowanie klipsa ze skrzydłem ułatwia również montaż rolet wewnętrznych.

Drzwi automatyczne AC-62 z zastosowaniem profili labiryntowych

Rozwiązanie dla drzwi automatycznych w systemie AC-62 z zastosowaniem profili labiryntowych na pionowych krawędziach skrzydeł. Specjalna konstrukcja skrzydła i krawędzi ościeżnicy pozwala na uzyskanie większej szczelności krawędzi skrzydeł oraz uniemożliwia odgięcie zamkniętego skrzydła od ościeżnicy, ma również wpływ na poprawę współczynnika przenikalności cieplnej i izolacyjności akustycznej konstrukcji.
Profile można pomalować dowolnym kolorze z palety RAL.
W naszych systemach wykorzystujemy urządzenia napędowe GEZE.

Maksymalne gabaryty:

Drzwi jednoskrzydłowe: 1410mm x 2567mm

Okno: 1487mm x 2589mm

Informacje dla producenta:

Rysunki dla architekta:

Rw = 33dB

WSKAŹNIK IZOLACYJNOSCI AKUSTYCZNEJ WŁAŚCIWEJ

C5

ODPORNOŚĆ NA OBCIĄŻENIE WIATREM

Już od:
Uw = 1,14 W/(m2K)

WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA

E 1500

WODOSZCZELNOŚĆ

System izolowany przeznaczony do wykonywania zabudowy zewnętrznej: okiennej, drzwiowej, witrynowej. Możliwe jest wykonywanie drzwi przesuwnych i automatycznych, okien otwieranych zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz, a także obrotowych, harmonijkowych oraz konstrukcji giętych. Dwa profile aluminiowe połączone zostały przekładką termiczną tworząc profil o szerokości ramy 62mm i 70 mm skrzydła okiennego. Szerokość profili i ich budowa zapewnia bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i termiczne przy zachowaniu niskiej ceny systemu. Profile tłoczone są ze stopu EN AW-6060 wg PN-EN 573-3:2009. Tolerancje wymiarów i kształtu są zgodne z normą PN-EN 12020-2:2001.

Zobacz nasze
REALIZACJE
[ www.MORAD.pl ]
ZOBACZ ZDJĘCIA INNYCH REALIZACJI
Tranzax – Bydgoszcz – AC-62, AF-50
PKP Energetyka – Bydgoszcz – AC-62, AF-50
Centrum Sportu – Szamotuły – AC-62, AF-50
Straż Pożarna – Żnin – AC-62, AC-77HI, AF-50
SPA – Jastrzębia Góra – AC-62
AluGroup – AC-62