Ułatwienia dostępu

Ciepłe drzwi harmonijkowe aluminiowe: zewnętrzne i wewnętrzne

Wszechstronność, funkcjonalność, estetyka, efektywność energetyczna dzięki znacznej izolacyjności termicznej – to cechy, które sprawiają, że wewnętrzne i zewnętrzne drzwi harmonijkowe aluminiowe są coraz popularniejszym rozwiązaniem w budownictwie usługowym oraz mieszkaniowym. Zyskujemy więcej miejsca, szybkie zmiany układu przestrzeni oraz dużo naturalnego światła zarówno przy drzwiach zamkniętych – dzięki przeszkleniom, jak i otwartych. Jeśli budujemy witryny, tarasy, ogrody zimowe, ogródki gastronomiczne, warto wybrać systemy harmonijkowe. Jaki model opracowaliśmy w firmie MORAD?

Drzwi harmonijkowe aluminiowe – gdzie zastosujesz?

Na wstępie wypunktujmy, w jakich funkcjach sprawdzą się najczęściej systemy harmonijkowe?

  • Obiekty handlowe – otwarcie niemal całej ściany w pojedynczych sklepach, czy w całych galeriach handlowych stosowane jest zarówno w celu zewnętrznej ekspozycji oferty, jak i ergonomicznego podziału stref wewnątrz obiektu.
  • Gastronomia – drzwi harmonijkowe z aluminium i obszernym przeszkleniem mogą być wykorzystane do płynnej modyfikacji przestrzeni tarasów lub ogródków restauracyjnych, zapewniając jednocześnie optymalny dostęp do świeżego powietrza i dużo miejsca dla gości.
  • Turystyka i rekreacja – harmonijkowe systemy okienno-drzwiowe to powszechne rozwiązanie w nowoczesnych hotelach, pensjonatach, salonach SPA, centrach fitness, gdzie codziennością jest częste zamykanie lub otwieranie danego pomieszczenia w zależności od pory roku i potrzeb gości czy planowanej w nim aktywności.
  • Domy jednorodzinne i mieszkania w bloku z tarasem – podobną funkcję, ale na mniejszą skalę drzwi harmonijkowe zewnętrzne aluminiowepełnią w minimalistycznym budownictwie mieszkaniowym. To idealny pomysł na zabudowę ogrodu zimowego, werandy, tarasu dachowego w lofcie.
  • Przestrzenie biurowe – systemy harmonijkowe bez izolacji sprawdzą się natomiast jako sposób na tymczasowy podział przestrzeni na przykład w salach konferencyjnych lub do stworzenia prywatnych stanowisk pracy.

Drzwi harmonijkowe zewnętrzne aluminiowe z dużą izolacyjnością termiczną MORAD AC-77F

System AC-77F wyróżnia znaczna dowolność konfiguracji skrzydeł. Stworzymy z nimi układy skrzydeł parzystych i nieparzystych o maksymalnym obciążeniu 120 kg/skrzydło i wysokości 3 m.Smukłe, lekkie i niezwykle wytrzymałe profile aluminiowe pozwalają swobodnie otwierać przestrzeń do wewnątrz i na zewnątrz danego obiektu. Zbudujemy z nimi systemy o dużych gabarytach, odporne na obciążenia wiatrem, wilgoć, korozję. Z uwagi na wysokie parametry izolacyjność termicznej model sprawdzi się w zabudowie obiektów wymagających czasowego otwarcia przeszklonej przestrzeni.

Co charakteryzuje system drzwi harmonijkowych aluminiowych AC-77F?

   • Liczne warianty konfiguracji rozszerzają pola zastosowań systemu
   • Ciepłe drzwi dzięki wysokim parametrom izolacyjności termicznej
   • Wytrzymałe i trwałe profile pozwalają zbudować konstrukcje do 3 m wysokości
   • Maksymalna ilość konfiguracji: do 8 skrzydeł o szer. 1,2 m
   • Ukryte okucia podwyższają estetykę systemu
   • Symetryczność profili pozwala na uzyskanie wielu konfiguracji przy małej ilości profili systemowych
   • Kilka wariantów progu i doszczelnień przyprogowych, w tym opcja z najazdami dla wózków

Projektuj, aranżuj, instaluj z MORAD – materiały do pobrania

Systemy MORAD projektowane są tak, by elementy były kompatybilne z innymi podzespołami i umożliwiały budowę spójnych estetycznie i trwałych konstrukcyjnie systemów zabudowy, które wyróżnia płynna praca i duża dowolność możliwego do zastosowania wypełnienia.

Szczegółowe informacje techniczne dotyczące budowy i montażu systemów drzwi harmonijkowych aluminiowych zewnętrznych i do wnętrz znajdziesz w dedykowanym katalogu – pobierz.

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy

Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe
SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA TWOJEJ FIRMY!
Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...